Kuba poradnik podróżnika

Poradnik przyda się każdemu, kto podróżuje po Kubie. Nawet najbardziej doświadczony zdobywca świata może zostać zaskoczony przez tę niezwykłą wyspę.

Poradnik dla planujących podróż na Kubę

Warto zajrzeć tu juz na pierwszym etapie planowania podróży na Kubę. Podpowiadamy, kiedy leciec na Kubę – w których miesiącach pogoda sprzyja zwiedzaniu, a kiedy najlepiej się opalać. Przestrzegamy równiez przed sezonem huraganowym.

Pokazujemy, gdzie szukać noclegów na Kubie, jak poruszać się po wyspie:

  • w jaki sposób zarezerwować autobus Viazul,
  • jak wygląda lokalny transport w Hawanie,
  • czy można latać samolotem po Kubie,
  • jak poruszać się po Kubie taksówkami.

Znajdziesz tu również informacje o tym, jaka waluta obowiązuje na Kubie i jakie w związku z tym pieniądze zabrać ze sobą na wakacje, a także jak korzystać z internetu na Kubie i ile to kosztuje oraz czy wiza na Kubę jest potrzebna.

Wskazówki dla podróżujących po Kubie

Zwiedziliśmy wiele miast na wyspie, dlatego przygotowaliśmy (i nadal tworzymy kolejne artykuły) praktyczne informacje o tym, co warto zobaczyć na Kubie w Hawanie, Trinidadzie, Cienfuegos i w innych miastach, co robić, gdzie jechać na plażę itd.

Podpowiadamy też, gdzie nurkować na Kubie, a w razie problemów – gdzie zgłosić się do lekarza. Znajdziecie tu również poradnik dotyczący zawartości apteczki każdego podróżnika – od plastrów, przez leki na problemy żołądkowe, po atybiotyki.

Jesli będziecie mieć więcej czasu na stolicę, polecamy tekst o tym, gdzie zamieszkać w Hawanie, bo każda dzielnica miasta jest nieco inna. Przygotowaliśmy także artykuł o tym, co warto przywieźć z Kuby – nie tylko rum i cygara! 


Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Wam zaplanować podróż i przeżyć wspaniałą przygodę na Kubie. Jeśli macie pytania, na które nie znaleźlicie tutaj odpowiedzi, piszcie do nas przez zakładkę kontakt, postaramy się pomóc.