O NAS

 

Color Cubano to nie jest kolejny blog podróżniczy. Bo Kuba to dla nas coś więcej niż punkt na mapie, który warto odhaczyć. W tym miejscu chcemy Wam pokazać wyspę z naszej perspektywy.
 
Dlatego nie znajdziecie tu zbyt wielu opisów plaż i wspaniałych zabytków. Nie zabraknie natomiast naszych relacji z podróży, porad, aktualnych informacji oraz publicystyki. Bo kubańska historia i polityka rozpalają nas bardziej niż karaibskie słońce.
 
Chcemy też abyście poczuli atmosferę, jaka panuje na wyspie, przybliżyć jej trudną historię oraz pokazać, co dzieje się na niej teraz. 
 
W ciągu kilku lat odwiedziliśmy niemal wszystkie zakątki Kuby. Przejechaliśmy ponad 10 tys. km, przywożąc z każdej podróży tonę zdjęć i doświadczeń, którymi w tym miejscu chcemy się z Wami podzielić.
 
Bloga prowadzimy dla Was hobbystycznie, w czasie wolnym od pracy, po godzinach i niezarobkowo, dlatego obowiązują tu nasze zasady. Nie musimy się zgadzać, ale zamiast się obrażać, możemy podyskutować.
 
Olga – od kilkunastu lat pracuję w mediach. Podróże na Kubę nigdy nie były moim marzeniem, aż do pierwszego wyjazdu. Od kilku lat jestem zakochana w ludziach, atmosferze, kuchni i architekturze tej niesamowitej wyspy. Uwielbiam planować kolejne wyprawy, a prawie każdy dzień zaczynam od szukania najlepszych lotów.
 
Karol – jestem absolwentem międzynarodowych stosunków politycznych i dziennikarstwa. Zawodowo związany z mediami. Od ponad 10 lat obserwuję zmiany na Kubie i w Ameryce Łacińskiej. Jednak przede wszystkim interesują mnie stosunki dwustronne między Stanami Zjednoczonymi i Kubą, zarówno te historyczne, jak i obecne.
 
Sytuacja na Kubie była też tematem moich prac licencjackiej i magisterskiej, dlatego oprócz doświadczenia, które zdobyłem w czasie podróży, mam też solidny podkład teoretyczny.

Macie pytania? Piszcie na kontakt@colorcubano.pl

Czekamy na Was też na Facebooku