O NAS

46479712_320931091832427_5130378197879226368_n

Color Cubano to nie jest kolejny blog podróżniczy. Bo Kuba to dla nas coś więcej niż punkt na mapie, który warto odwiedzić. W tym miejscu chcemy Wam pokazać tę piękną wyspę inaczej niż przewodniki turystyczne. Nie znajdziecie tu zbyt wielu opisów pięknych plaż i wspaniałych zabytków. Zamiast tego, chcemy skupić się na atmosferze, jaka panuje na wyspie, przybliżyć nieco jej trudną hitorię oraz pokazać, co dzieje się na niej teraz.

W ciągu kilku lat odwiedziliśmy niemal wszystkie jej zakątki. Przejechaliśmy ponad 7 tys. km, przywożąc z każdej podróży tonę zdjęć i doświadczeń, którymi w tym miejscu chcemy się z Wami podzielić. 

Olga – od 12 lat pracuję w mediach. Podróże na Kubę nigdy nie były moim marzeniem, aż do pierwszego wyjazdu. Od kilku lat jestem zakochana w ludziach, atmosferze, kuchni i architekturze tej niesamowitej wyspy. Uwielbiam planować kolejne wyprawy, a prawie każdy dzień zaczynam od szukania najlepszych lotów.

Karol – jestem absolwentem międzynarodowych stosunków politycznych i dziennikarstwa. Zawodowo związany z mediami. Od ponad 10 lat obserwuję zmiany na Kubie i w Ameryce Łacińskiej. Jednak przede wszystkim interesują mnie stosunki dwustronne między Stanami Zjednoczonymi i Kubą, zarówno te historyczne, jak i obecne. Sytuacja na Kubie była też tematem moich prac licencjackiej i magisterskiej, dlatego oprócz praktyki, mam też solidny podkład teoretyczny.

Macie pytania? Piszcie na kontakt@colorcubano.pl

Czekamy na Was też na Facebooku