O NAS

 

Color Cubano to nie jest kolejny blog podróżniczy. Bo Kuba to dla nas coś więcej niż punkt na mapie, który warto odwiedzić. W tym miejscu chcemy Wam pokazać tę piękną wyspę inaczej niż przewodniki turystyczne. Nie znajdziecie tu zbyt wielu opisów pięknych plaż i wspaniałych zabytków.
 
Zamiast tego, chcemy skupić się na atmosferze, jaka panuje na wyspie, przybliżyć nieco jej trudną historię oraz pokazać, co dzieje się na niej teraz. Znajdziecie tutaj najnowsze wiadomości prosto z Kuby niekoniecznie o tematyce związanej z turystyką.
 
W ciągu kilku lat odwiedziliśmy niemal wszystkie zakątki Kuby. Przejechaliśmy ponad 10 tys. km, przywożąc z każdej podróży tonę zdjęć i doświadczeń, którymi w tym miejscu chcemy się z Wami podzielić.
 
Bloga prowadzimy dla Was hobbystycznie, w czasie wolnym od pracy, po godzinach i niezarobkowo, dlatego obowiązują tu nasze zasady. Nie musimy się zgadzać, ale zamiast się obrażać, możemy podyskutować.
 
Olga – od 12 lat pracuję w mediach. Podróże na Kubę nigdy nie były moim marzeniem, aż do pierwszego wyjazdu. Od kilku lat jestem zakochana w ludziach, atmosferze, kuchni i architekturze tej niesamowitej wyspy. Uwielbiam planować kolejne wyprawy, a prawie każdy dzień zaczynam od szukania najlepszych lotów.
 
Karol – jestem absolwentem międzynarodowych stosunków politycznych i dziennikarstwa. Zawodowo związany z mediami. Od ponad 10 lat obserwuję zmiany na Kubie i w Ameryce Łacińskiej. Jednak przede wszystkim interesują mnie stosunki dwustronne między Stanami Zjednoczonymi i Kubą, zarówno te historyczne, jak i obecne.
 
Sytuacja na Kubie była też tematem moich prac licencjackiej i magisterskiej, dlatego oprócz doświadczenia, które zdobyłem w czasie podróży, mam też solidny podkład teoretyczny.

Macie pytania? Piszcie na kontakt@colorcubano.pl

Czekamy na Was też na Facebooku